Tefsir Usulü pdf

789

Tefsir Usulü pdf

Bu kitabın konusu tefsir usûlünün ne olduğunu anlatmaktır; hedefi ise anlama ve yorumlamaya esas olacak tefsir teorisini, metodolojiyi ortaya koymaktır. Bunu yaparken tefsir usûlüne yardımcı olması bakımından kısaca Kur’an tarihi, tefsir usûlünün öncüsü durumundaki ulûmu’l-Kur’ân ve diğer çalışmalara değinilecek, bu süreçte tefsir usûlünün nasıl ortaya çıktığı tespit edilmeye çalışılacaktır. Bu bilgiler Kur’an’ı anlamak ve tefsir etmek için vazgeçilmez değere sahiptir. Ondan sonra, anlama ve yorumlamada takip edilecek sisteme geçilir. Son olarak da Kur’an’ı anlama ve yorumlamanın esasları diyebileceğimiz sistem, metodoloji anlatılacaktır.
 

Tefsir Usulü isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; İsmail Çalışkan tarafından yazılmış ve ANKARA OKULU YAYINLARI yayınevinin 10.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Haricilerin Siyasi Faaliyetleri pdf başlıklı makalemizde Haricilerin Siyasi Faaliyetleri indir, Haricilerin Siyasi Faaliyetleri oku ve Haricilerin Siyasi Faaliyetleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Tefsir Usulü pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?