Sohbetler (Nasayıh Ve Mevaiz) pdf

789

Sohbetler (Nasayıh Ve Mevaiz) pdf

İnsana bahşedilen meziyetlerden birisi de nutuk’dur. Aklın mahsûlü olan düşünce, dili vâsıta edinerek tezahür etmektedir. Dil, bu mümeyyiz vasfı ile insana diğer mahlûkâttan farklı bir mevki kazandırmaktadır. “İnsanların birbirleri ile olan ilişkilerinde konuşa konuşa mesafe katedecekleri” malum bir hakîkattir. Kısaca, hitâbet kelimesi ile ifadesini bulan bu özellik muâşeret ve ictimâî hayatın da yegâne gereğidir. Beşerî hayatta lüzûmu tartışılmaz olan bu unsur gerektiği şekilde kullanıldığı zaman büyük bir güç ve tartışılmaz bir silahtır. Başta dinler olmak üzere, fikir ve ideolojilerin başarısı da onları tebliğ eden ve savunanların bunu gerektiği şekilde anlatabilmesinden geçer.
“Nübüvvet Kevser”inin sonsuz çağlayanından bir katre olan Hüdayî çeşmesinden irfan taliplerinin doyasıya istifâde etmeleri temennilerimizle…
 
“Söz uzun, maksûd-ı cmle cz-i kll,
Muktedâ-ı âlem Şâh-ı rusl!”
(Aziz Mahmud Hüdâyî)
 

Sohbetler (Nasayıh Ve Mevaiz) isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; Aziz Mahmud Hüdayi tarafından yazılmış ve M.Ü. İLAHİYAT FAKÜLTESİ VAKFI YAYINLARI yayınevinin 16.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şafii Mezhebinin Teşekkül Süreci pdf başlıklı makalemizde Şafii Mezhebinin Teşekkül Süreci indir, Şafii Mezhebinin Teşekkül Süreci oku ve Şafii Mezhebinin Teşekkül Süreci pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Sohbetler (Nasayıh Ve Mevaiz) pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?