Sofranız Şen Olsun pdf

789

Sofranız Şen Olsun pdf

Düğün-bayram sofralarının vazgeçilmezlerinden günlük yemeklere, tatlılardan tuzlulara, salatalara onlarca yemeğin akıcı, sohbet eder gibi bir üslupla yazıldığı Sofranız Şen Olsun geleneksel yemek kitabı kalıplarının ötesine geçerek, bugün artık “geçmiş” mertebesine erişmiş günlere götürüyor bizleri usul usul.
Takuhi Tovmasyan’ın satırları arasında gezinirken, bir yandan onunla, yapmayı ve yemeyi çok sevdiği yemeklerin tarifleri, püf noktaları, alternatif sunumları hakkında hasbıhal ediyor, bir yandan da kulaklarınızda 1920’lerden 1950’lere İstanbul’un, Trakya’nın sesini duyuyorsunuz.
Birinci Dünya Savaşı günlerinde Çorlu’dan Der Zor’a, Çatalca’ya, daha sonraki yıllarda ise İstanbul Yedikule’ye göçen Tovmasyan ailesinin hüzünlerine ve sevinçlerine ortak, dahası, sofralarına misafir oluyor, Çorlu’da bir çiftliğin temiz havasını, Yedikule veya Samatya sahillerinde denizin kokusunu çekiyorsunuz içinize. Sofranız Şen Olsun, benzersiz bir okuma deneyimi vaat ediyor okuyucusuna.
 

Sofranız Şen Olsun isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Takuhi Tovmasyan tarafından yazılmış ve ARAS YAYINCILIK yayınevinin 15.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Aşık Tarzı Kültür Geleneği ve Destan Türü pdf başlıklı makalemizde Aşık Tarzı Kültür Geleneği ve Destan Türü indir, Aşık Tarzı Kültür Geleneği ve Destan Türü oku ve Aşık Tarzı Kültür Geleneği ve Destan Türü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Sofranız Şen Olsun pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?