Muhammed Ali – En Büyük Benim Hayat Hikayem pdf

789

Muhammed Ali – En Büyük Benim Hayat Hikayem pdf

Tarihte hiçbir boksör dünyanın dikkatini senin kadar üzerinde toplamadı. Daha önce boksu aklından bile geçirmemiş, hatta herhangi bir spora bile ilgi duymamış insanların ilgi odağı oldun.
Yeni nesil Muhammed Ali’yi 1996 Olimpiyatları’nda Parkinson hastalığı nedeniyle elleri titreyerek yaktığı Olimpiyat Meşalesi’yle tanıdı. Oysa 1960’larda ve 1970’lerde Ali; ırkçılık, politika, din ve boks arenalarında Amerika ve bütün dünyada zihinlere damgasını vurmuş büyük bir şahsiyettir.
Boks kariyerinde zirveye tırmanan genç Cassius Clay, Müslüman olur ve Muhammed Ali adıyla “Beyaz Amerikalıların” antipatisini toplar. Üstelik hızla gelişen siyah Müslüman Amerikalı bilinciyle Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu unvanının elinden alınması ve hapis cezasına çarptırılması pahasına Vietnam Savaşı’na katılmayı reddeder. Böylece bir yandan Amerika’nın büyük bir kesiminin nefret ve düşmanlığına maruz kalırken öte yandan da siyasi arenada genç siyah Amerikalılar ve liberaller arasında bir kahraman hâline gelir.
Her zaman doğru olduğuna inandığı şeyi yapan cesur bir siyah Müslüman boksörün hikâyesini kendi ağzından anlatan tek kitap!
 

Muhammed Ali – En Büyük Benim Hayat Hikayem isimli 560 sayfadan oluşan kitap ; Muhammet Ali tarafından yazılmış ve KAKNÜS YAYINLARI yayınevinin 19.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Çürük pdf oku başlıklı makalemizde Çürük pdf oku e-book indir, Çürük pdf oku ebook indir ve Çürük pdf oku ebook oku hakkında bilgiler verilmektedir.


Muhammed Ali – En Büyük Benim Hayat Hikayem pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?