Mevzu Hadisleri Sahihlerden Ayıklama Rehberi pdf

789

Mevzu Hadisleri Sahihlerden Ayıklama Rehberi pdf

İlim talibinden beklenen, şuurlu ve basiretli biri olması için mevzu hadislere dair kitaplara çok bakması ve iyice gözden geçirmesidir. Çünkü bu kitaplara tekrar tekrar bakmak mevzu hadislerden daha çok sakınmasını ve daha fazla uzaklaşmasını sağlar. İlim talibi, bu yönüyle mevzu hadis kitaplarına bakmaya her zaman muhtaçtır.
Elinizdeki kitap, mevzu hadisler alanında telif edilen en güzel, küçük hacmine rağmen en çok bilgi içerenlerden, senedine bakmaksızın hadisi anlamaya yönelik en çok kaideyi barındıran kitaplardandır.
Ey ilim yolcusu, sünnet-i seniyye konusunda muhtaç olduğun yolunu aydınlatacak kandil, işte bu kitaptır. Ta ki okuyup sırat-ı müstakim üzere daim olasın.

 

Mevzu Hadisleri Sahihlerden Ayıklama Rehberi isimli 184 sayfadan oluşan kitap ; İbn Kayyım El-Cevziyye tarafından yazılmış ve TAKDİM yayınevinin 06.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Nefsi Tezkiye Adabı pdf başlıklı makalemizde Nefsi Tezkiye Adabı indir, Nefsi Tezkiye Adabı oku ve Nefsi Tezkiye Adabı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Mevzu Hadisleri Sahihlerden Ayıklama Rehberi pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?