Kumdan Yürek pdf

789

Kumdan Yürek pdf

Kumdan Yürek, 1960’ların Zanzibarı’ndan 1990’ların Londrası’na uzanan yürek parçalayıcı bir sürgün, göç ve ihanet hikâyesi. Anne-babasının geleneksel Zanzibar toplumunda ayrı olmalarına anlam veremeyen Salim, sır ve kâbus dolu bu dünyadan amcası Amir’in yardımıyla uzaklaşıp Londra’ya yerleşir. Ama Londra, umduğu gibi bir cennet olmaktan çok uzaktır. İngiltere’de yaşadıgı acı tecrübelerle olgunlaşan Salim bir yandan da ailesinin büyük ve karanlık sırrını merak etmeyi sürdürür. Zanzibar’ı ziyaretinde babasının ona açıkladığı aile sırrı Salim’i derin bir kedere sürükler. Kumdan Yürek, Shakespeareyen bir sırrın etrafında örülmüş unutulmaz bir roman.
 
“Kumdan Yürek, sınıf, cinsiyet ve aşkın iktidar ilişkilerine bağımlılığını yürek burkucu bir şekilde gösteren bir şaheser.”
Kamıla Shamsıe
 
“Kumdan Yürek, hüzünle zarafetin muazzam bir karışımı.” Suzy Keay
 

Kumdan Yürek isimli 292 sayfadan oluşan kitap ; Abdulrazak Gurnah tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 09.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Beni Hep Böyle Hatırla pdf başlıklı makalemizde Beni Hep Böyle Hatırla indir, Beni Hep Böyle Hatırla oku ve Beni Hep Böyle Hatırla pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Kumdan Yürek pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?