Kanatlanıyorum pdf

789

Kanatlanıyorum pdf

İçtenlikli, etkileyici bir üslupla yalın bir dille kaleme aldığı denemelerinde taşta açan bir çiçek gibi var olmanın güzelliğini yansıtan, bütün varlığın iyiliği, esenliği için düşünceler üreten yazar bu ikinci kitabı hakkında şöyle diyor: “Yüreğimde nicedir yankılanan bir ses hayata ve insana dair yazmamın iyi olacağını söylüyor. Ben de yazdım; hissettiğim, gözlemleyip fark ettiğim bütün duygu ve düşünceleri… Sizin de yazılanlarla ilgili söyleyecekleriniz vardır. Bunları paylaşarak birlikte düşünmek ne güzel olur. 0 zaman belki yeni bir bilinçle yaşamı kendimiz ve tüm varlıklar için daha kolay iyileştirebiliriz. Bilirsiniz, el ele verirsek güçlenir, başarırız. Geleceğin güzelliklerle dolu olduğu inancındayım. Güzellikleri tek başına yaşamak o kadar anlamlı gelmiyor bana. Her şey birlikte güzel, paylaştıkça güzel, sizlerle güzel… Tüm varlıklarla uyum ve denge içinde olunca güzel…”
FIRAT MEHMET EROĞLU
 
Bir kitabı tanımanın en iyi yolu, satırlarına göz atmaktır. Orada yazarın penceresinden yeni bir dünya görürsünüz. Emel’in bu kitabını anlatan satırlar yine onun sözcükleriyle can bulmuş. Kendi için mutluluğu tanımladığı aşağıdaki satırlarda olduğu gibi. Şimdi onun için “Uçma zamanıdır.”
“…Ben doğaya bakıyorum. Uzun uzun gözlemliyorum. Rüzgarın, yağmurun, kuşların, tüm var oluşun sesini dinliyorum. Hepsi şarkı söylüyor. Dağ, taş, yer, gök, yıldızlar, ay, güneş şarkı söylüyor. Bu şarkıya katıldığımda, insanları katabildiğimde içimde cenneti yaşıyorum.° zaman; “Tutmayın beni, mutluluktan kanatlandım, uçuyorum”
YÜKSEL ALBAYRAKTAR

 
 

Kanatlanıyorum isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Emel Kırkaya Demirler tarafından yazılmış ve KAFEKÜLTÜR YAYINCILIK yayınevinin 16.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan En Uzak Sahilin Kıyısında Yeni Bir Yaşam Kurabilir miyiz? pdf başlıklı makalemizde En Uzak Sahilin Kıyısında Yeni Bir Yaşam Kurabilir miyiz? indir, En Uzak Sahilin Kıyısında Yeni Bir Yaşam Kurabilir miyiz? oku ve En Uzak Sahilin Kıyısında Yeni Bir Yaşam Kurabilir miyiz? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Kanatlanıyorum pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?