İspat pdf

789

İspat pdf

Derrick Rose, 2012 yılının başlarındayken kariyerinin zirvesindeydi.

Chicago’da doğup büyüyen Rose, hayal edilmesi güç bir çocukluk hayaline erişmişti: Şehrinin takımı Chicago Bulls, NBA draftlarında onu birinci sıradan seçmişti. Ailesinin “Pooh” lakabıyla tanıdığı oyun kurucu, Yılın Çaylağı ödülünü kazanıp tüm dünyada milyonlarca basketbolseveri heyecanlandıran bir fenomene dönüşmüştü. 2011 yılında lig tarihinin en genç En Değerli Oyuncusu (MVP’si) olmuştu. O ve Bulls camiası, Michael Jordan döneminden bu yana ilk kez NBA Finalleri’ni görebileceklerine inanıyordu. Şehir, kendi yetiştirdiği kahramanına kucak açarken, bizler de bir oyuncu ile taraftarlar arasında eşine ender rastlanan türden bir bağın oluşmasına tanıklık etmiştik.

Fakat Rose, bu ödülü kazanmasının üzerinden altı yıl ve dört diz ameliyatı geçtikten sonra, takas edildiği Utah Jazz tarafından henüz bir maç bile oynatılmadan serbest bırakıldı. Bir zamanlar Hall of Fame’de (Şöhretler Müzesi’nde) yer almasına kesin gözüyle bakılan bir ismin kariyeri yıkımın eşiğindeydi. Pek çok kimse onun NBA günlerinin sona erdiğini düşünüyordu. Oysa D-Rose, dünyaya daha verecek çok şeyi olduğunu onlara bilfiil ispatlamaya karar vermişti.
İspat, D-Rose’un şehrin en tehlikeli mahallelerinden birinde geçen çocukluğunu, rakipleri ve takım arkadaşlarıyla ilişkilerini, kariyerinin seyrini değiştiren sakatlıklar dolayısıyla yaşadığı acıları ve maruz kaldığı tartışmaları, şöhret ve zenginlikle olan karmaşık ilişkisini, yükselişini, düşüşünü ve LeBron James’in ifade ettiği gibi, “Toparlanıp yeniden bir ‘süper kahraman’ gibi sahneye çıkışını” ayrıntılı bir şekilde aktaran, bir modern zaman yıldızı hakkında yazılmış en samimi, cesur ve şaşırtıcı özyaşam öykülerinden biri.
 

İspat isimli 280 sayfadan oluşan kitap ; Sam Smith tarafından yazılmış ve PROFİL KİTAP yayınevinin 07.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kadınlar Basketbol Liginde Oynayan Sporcuların Bedeni Beğenme ve Algılanan Esenlik Durumlarının İncelenmesi pdf oku başlıklı makalemizde Kadınlar Basketbol Liginde Oynayan Sporcuların Bedeni Beğenme ve Algılanan Esenlik Durumlarının İncelenmesi pdf oku e-book indir, Kadınlar Basketbol Liginde Oynayan Sporcuların Bedeni Beğenme ve Algılanan Esenlik Durumlarının İncelenmesi pdf oku ebook indir ve Kadınlar Basketbol Liginde Oynayan Sporcuların Bedeni Beğenme ve Algılanan Esenlik Durumlarının İncelenmesi pdf oku ebook oku hakkında bilgiler verilmektedir.


İspat pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?