İpek Yolu pdf

789

İpek Yolu pdf

İpek Yolu bildiğiniz tüm tarihi gerçekleri altüst edecek.
 
Dünya tarihine yön veren İpek Yolu tam olarak nedir?
Akla hemen çöl kumlarının üzerinde, Çin’den Roma’ya yol alan bir deve kervanı geliyor. Ama gerçek bundan daha farklı ve ilgi çekici. İpek Yolu’nda Valerie Hansen bereketli ticaret rotalarına, kültürlerarası etkileşime, İpek Yolu ekonomisine ve arkeolojik şaheserlere dair bilinmeyenlere ışık tutuyor. Hansen, seyahat güzergâhında yer alan sekiz arkeolojik kazı alanını inceliyor. Çangan’dan Semarkand’a kadar uzanan bu coğrafi araştırmada tüccarların, hacıların, gezginlerin iç içe geçtiği kozmopolit toplulukların izini sürüyor. Kültürel çeşitliliğin yanı sıra
dini zenginliklere de değiniyor.

İpek Yolu, ortaçağ Çin keşişlerinin günlüklerinden, hukuki belgelerden, kadınların kaleme aldığı mektuplardan, kasaba tasvirlerinden, yasal ve dini dökümanlardan oluşan zengin bir arşivden besleniyor.

İpek Yolu’nun Moğol hâkimiyetinde olduğu döneme dair belgelerle desteklenmiştir.
 

İpek Yolu isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; Valerie Hansen tarafından yazılmış ve NORA KİTAP yayınevinin 24.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Köy Kadını, Modernite ve İslam Bir Antropoloğun Gözünden 1990'ların Türkiyesi pdf başlıklı makalemizde Köy Kadını, Modernite ve İslam Bir Antropoloğun Gözünden 1990'ların Türkiyesi indir ve Modernite ve İslam Bir Antropoloğun Gözünden 1990'ların Türkiyesi oku hakkında bilgiler verilmektedir.


İpek Yolu pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?