Hikayeler Bütün Eserleri 17 pdf

789

Hikayeler Bütün Eserleri 17 pdf

İlk hikayelerinde bireysel mutsuzluğu, karamsarlığı işlerken büyük ölçüde Fransız yazarı Guy ve Maupassant’dan etkilenen, savaş gibi toplumsal felaketlerin karşısında ruhsal bakımdan çökmüş ya da saplantılı aşklar ve tutkular nedeniyle kendini toplumun dışına itmiş bireylerin acılı yaşamını konu edinen Yakup Kadri, Maupassant’ın mutsuz kahramanlarının bizim toplumumuzda da yaşamakta olduğunu savunur. Bu anlayışı değişmese bile yıllar sonra yazacağı ve Milli Mücadele insanlarını konu edinen hikayelerinde koyu karamsarlıktan bir ölçüde uzaklaşacak ve daha umutlu tipler çizecektir.
 

Hikayeler Bütün Eserleri 17 isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Yakup Kadri Karaosmanoğlu tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 02.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Temizlikçi Kadınlar İçin El Kitabı pdf başlıklı makalemizde Temizlikçi Kadınlar İçin El Kitabı indir, Temizlikçi Kadınlar İçin El Kitabı oku ve Temizlikçi Kadınlar İçin El Kitabı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Hikayeler Bütün Eserleri 17 pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?