Hayallerle Bir Ömür pdf

789

Hayallerle Bir Ömür pdf

Sana kendimi anlatmayı şiirlerde sevdim
Bir gün sana şiir yazmasam
Sen gel bendeki huzursuzluğu göreydin
Deli kız merak eder diye nasılda üzülürdüm
Çok şiir yazdım sana biliyorsun
Her yazdıkça nasılda korkardım.
………
     
 …… Aşkı, sevgiyi, yaşadığımız güzellikleri, mutlulukları, acıları, hüznü, özlemi ve hasreti anlatmaya çok önemsiyorum. Zaman zamanda doğayı kapsayan anlatımlarımla, şiire zenginlik vermeye çalışıyorum.
Doğayı kapsayan zenginlikler şiire işlenmese, şiir hep eksik veyetersiz kalır diye düşünenlerdenim. Doğa ve sevgi şiirin anasıdır…
 
    Anadolu, sevdanın da kavganın da medeniyetinde beşiğidir. Bunu en çok şiirlerde, türkülerde dile getirmişiz…..
   Şair yüreği her şeye duyarlı olur. Bunun için ezada cefada çeker. Sevginin azaldığını ya da uzaklarda olduğunu hissettiğimiz anda yaz güneşinde üşürüz. Şairin özlem dolu bakışlarında veremediği bazı şeyleri yürek kendi içine hapseder. Tıpkı Robert Peköz’de olduğu gibi.
   İnsan hayalleri ile yaşar.
    Hayalleriniz ve şiirsel duygularınız hiç eksik olmasın. “Hayallerle Bir Ömür” şiir kitabı da bir hayalden doğmuştur.
             
 

Hayallerle Bir Ömür isimli 148 sayfadan oluşan kitap ; Robert Peköz tarafından yazılmış ve BAYGENÇ YAYINLARI yayınevinin 09.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Günebakan Düşlerimiz Kamusallık, Gündelik Hayat ve Tecrübe Üzerine Yazılar (Meral Özbek’e Armağan II) pdf başlıklı makalemizde Gündelik Hayat ve Tecrübe Üzerine Yazılar (Meral Özbek’e Armağan II) indir, Gündelik Hayat ve Tecrübe Üzerine Yazılar (Meral Özbek’e Armağan II) oku ve Gündelik Hayat ve Tecrübe Üzerine Yazılar (Meral Özbek’e Armağan II) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Hayallerle Bir Ömür pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?