• Anasayfa
  • Genel
  • Hayal Hırsızı Bay Çatlak Kafa ve Kara Bulutlar Krallığı pdf

Hayal Hırsızı Bay Çatlak Kafa ve Kara Bulutlar Krallığı pdf

789

Hayal Hırsızı Bay Çatlak Kafa ve Kara Bulutlar Krallığı pdf

“Bence Anabel ve Esteban’a yardım etmeliyiz, Ece. İçimden bir ses, her gece kafama doluşan ve beni uyutmayan hikâyelerle bu olayın kesinlikle bir bağlantısı olduğunu söylüyor. Yoksa bu kocaman pencere, neden başka çocukların odasında değil de bizimkinde açılmış olsun? Bu pencerenin ötesine geçmem gerek! Benimle gelmeye cesaretin var mı, Ece?
 
“Eren ve Ece,  pencereden geçtiler ve rüya gibi bir macera başladı. Bu macerada Ece, Eren, Anabel, Esteban ve Peri Gossamer, çocukların hayallerini çalan, büyükanneleri Estelle’i kaçıran, kötü kalpli Bay Çatlak Kafa’nın peşine düştüler! Ama Hayal Hırsızı Bay Çatlak Kafa, onları Kara Bulutlar Krallığı’nda bekliyordu!
 
Hayaller, dostluk, kardeşlik ve iyilik temalarıyla örülmüş, heyecan dolu, düşsel güzellikte bir hikâye…
 
“Öğrencilerime, okumanın gerekliliğini savunurken, bunun bir nedeni de kitap okumanın hayal gücünü geliştiriyor olmasıydı. İşte bu güzel kitapta, hayal gücü yok olan çocukların, gündelik yaşamda nasıl robotlaşacakları, yaşamın güzelliklerinden uzaklaşacakları çok sadeve maceracı bir anlatımla ele alınıyor. Okumaktan çok keyif aldığım bu kitabı, tüm ilköğretim öğrencilerine ve yaşı ne olursa olsun kitaplardan tatlı bir keyif almak isteyen tüm okumayı sevenlere öneririm.”
A. Çiğdem Yenal-Kütüphane Öğretmeni,
Seramik Sanatçısı
 

Hayal Hırsızı
Bay Çatlak Kafa ve Kara Bulutlar Krallığı isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Özlem Tokman tarafından yazılmış ve EPSİLON YAYINEVİ yayınevinin 04.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.


Hayal Hırsızı Bay Çatlak Kafa ve Kara Bulutlar Krallığı pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?