Haricilerin Siyasi Faaliyetleri pdf

789

Haricilerin Siyasi Faaliyetleri pdf

Haricilik, İslam mezhepleri arasında siyasi gündem oluşturma açısından en önemli mezheplerden birisidir. Hz. Ali ve Muaviye arasında yaşanan halifelik mücadelesine getirdikleri farklı yorumlarla ortaya çıkan bu mezhep taraftarları uzun yıllar İslam tarihinin siyasi ve fikir tartışmalarında önemli yer edinmişlerdir. 
Hariciler, görüş ve düşüncelerinden ziyade sürekli isyan içinde olmaları itibariyle İslam tarihinin de konusudurlar. Esasen Hariciler, görüş ve düşüncelerinden ziyade sürekli isyan içinde olmalarıyla tanınmaktadırlar. 
Bu çalışma, Haricilerin en güçlü oldukları Emeviler devri sonuna kadar süren faaliyetlerini inceleme konusu yapmıştır. Emeviler dönemi, birçok mezhebin şekillendiği bir devir olması nedeniyle önem arzetmektedir. Bu dönemde haricilerin hem fikir hayatı üzerinde, hem de eylemlerinden dolayı ülkenin siyaseti üzerinde önemli izler bıraktıkları görülmektedir.
 

Haricilerin Siyasi Faaliyetleri isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Adnan Demircan tarafından yazılmış ve BEYAN YAYINLARI yayınevinin 09.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Rızık Ahlakı İş Hayatına Dair 40 Altın Kural pdf başlıklı makalemizde Rızık Ahlakı İş Hayatına Dair 40 Altın Kural indir, Rızık Ahlakı İş Hayatına Dair 40 Altın Kural oku ve Rızık Ahlakı İş Hayatına Dair 40 Altın Kural pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Haricilerin Siyasi Faaliyetleri pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?