• Anasayfa
  • Genel
  • Geçmişten Geleceğe Şifa Tarhana pdf

Geçmişten Geleceğe Şifa Tarhana pdf

789

Geçmişten Geleceğe Şifa Tarhana pdf

Tarihi, tarifleri, âdetleriyle
Anadolu’nun yüzlerce yıllık tarhana kültürü Hazır Alma Kendin Yap kitabının yazarından!
 
Bu kitabı alın, evinizin başköşesine koyun ve hemen tarhana hamurunuzu yoğurmaya başlayın! 
 
Anadolu kadınının anadan kıza, kuşaktan kuşağa aktardığı hazine değerinde tarhana tarifleri bulacaksınız içinde. Dövme ve yoğurtla yapılan ak tarhana, top tarhana, ekşi erikli, kızılcıklı, börülceli, fasulyeli, nohutlu tarhanalar, domatesli biberli pembe un tarhanaları, yaş tarhanalar… Glütensiz tarhana, siyez unlu tarhana, damla sakızlı tarhana, çerezlik tarhana, bebek tarhanası… Çorbası, mantısı, çöreği, yemeğiyle koca bir tarhana kültürü…
 
Bu mirası bize aktaranlar da ana kız. Hülya Duranoğlu Erol ve Işıl Erol, ninelerinden, büyüklerinden öğrendiklerini, çocuklarımız, torunlarımız da yapsın diye kayda geçirdi. 
 
Kitaptaki onlarca tarifle, en meşgul anne bile evinin tarhanasını hazırlayabilir. Hem de yaz kış demeden… Elindeki tarhanayı daha güzel değerlendirebilir.  
 
Tarhananın tarihçesini, besin değerini, tarhana konulu yazılı kaynakları dâhil ettikleri bu kitap araştırıcılar için de önemli bir kaynak eser niteliğinde. 
 
Gökten üç elma düşmüş… Tarhanayı yoğuran, pişiren, yaşatanların başına…
 

Geçmişten Geleceğe Şifa Tarhana isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; Hülya Duranoğlu Erol tarafından yazılmış ve HAYY KİTAP yayınevinin 06.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.


Geçmişten Geleceğe Şifa Tarhana pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?