Essential Academic Vocabulary pdf

789

Essential Academic Vocabulary pdf

Esssentıal Academic Vocabulary akademik metinleri okuyup anlamak ve yazma çalışmalarına sözcük zenginliği katmak için gerekli sözcükleri öğreten ve test eden bir referans ve test kitabıdır.

Basic Academic Vocabulary ve Advandemic Vocabulary olmak üzere iki ana bölümden oluşan kitabın birinci bölümünde İngilizce hazırlık okulunda, YDS ve KPSS hazırlık çalışmalarında en çok gereksinme duyulan sözcükler öğretilerek test edilmektedir. İkinci bölünde ise ÜDS, KPDS, TOEFL, COPE ve benzeri İngilizce yeterlilik sınavlarında geçebilecek ileri düzeyde sözcükler örnekli olarak yer almaktadır. Kitapta öğretilmeye çalışılan sözcükleri öğrenenler İngilizce gazete ve dergilerle birlikte hukuk, iktisat, sosyal bilimler, fen bilimleri ve tıp dahil çok çeşitli akademik metinlerde karşılaşabilecekleri metinleri anlayabilecek sözcük dağarcığını oluşturabilirler.

Esssentıal Academic Vocabulary sadece okunanı en üst düzeyde anlama için değil aynı zamanda doğru çeviri ve etkin yazma için de önemli bir kaynak olarak hazırlanmıştır.

Kitap aşağıda gösterilen temel özelliklere sahiptir.
3.750 akademik sözcük
6,250 örnek cümle
10.000 eşanlamlı sözcük
500 iki ve üç sözcükten oluşan fiil
120 önemli İngilizce deyim
İlgeçler ve İlgeç Öbekleri
Öğretilen sözcüklerin önemli bölümünü içeren serbest okuma metinleri
 

Essential Academic Vocabulary isimli 504 sayfadan oluşan kitap ; Cesur Öztürk tarafından yazılmış ve PELİKAN YAYINLARI yayınevinin 04.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Eğitlence Tasarımı / Kültür Merkezlerinde Bilgi Olusumu ve Etkilesimli Egitim pdf oku başlıklı makalemizde Eğitlence Tasarımı / Kültür Merkezlerinde Bilgi Olusumu ve Etkilesimli Egitim pdf oku e-book indir, Eğitlence Tasarımı / Kültür Merkezlerinde Bilgi Olusumu ve Etkilesimli Egitim pdf oku ebook indir ve Eğitlence Tasarımı / Kültür Merkezlerinde Bilgi Olusumu ve Etkilesimli Egitim pdf oku ebook oku hakkında bilgiler verilmektedir.


Essential Academic Vocabulary pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?