• Anasayfa
  • Psikoloji
  • Erkek Homoseksüeller İçin Onarım Terapisi Yeni Bir Klinik Yaklaşım pdf

Erkek Homoseksüeller İçin Onarım Terapisi Yeni Bir Klinik Yaklaşım pdf

789

Erkek Homoseksüeller İçin Onarım Terapisi Yeni Bir Klinik Yaklaşım pdf

Kesin istatistiksel veriler elimizde olmasa da mesleki müşahedelerimize dayanarak ülkemizde yüz binlerce ergen ve genç yetişkinin, cinsel kimlik karmaşası yaşadığını biliyoruz. Çekirdek ailenin dağılması, muhabbete zaman ayıramayan işkolik babalar, narsisizm ve hedonizme gittikçe daha fazla yenik düşen anneler (…) gibi sosyokültürel faktörlerin tesiri ile eşcinsellik eğiliminde, geçmiş zamanlara kıyasla bir artış söz konusu. İşte bu postmodernizm kaosunda bir grup insan, “Ben bedenimi istediğim gibi kullanırım” diyerek eşcinselliği bir hayat tarzı, hatta -kendilerine göre- özgürce bir varoluş tarzı olarak seçebilir. Öte yandan, bir grup insan da “Hayır, ben fiziksel olarak nasıl yaratıldımsa, cinsel açıdan da öyle var olmak istiyorum” deme özgürlüğüne sahip olmalıdır. İşte “onarım terapisi”, bu insanlara hitap eden bir yaklaşımdır.
 Dr. Mustafa Merter
Türkiye Benötesi Psikoloji Derneği Başkanı
Bu kitabı birkaç defa okudum ve homoseksüel eğilimlerinin üstesinden gelmeye çalışan birkaç arkadaşıma da hediye ettim. Arkadaşlarım da kitabı okuduklarında homoseksüellik konusundaki endişelerinin hatırı sayılır derecede azaldığını söylediler. Erkeklerde homoseksüelliğin babayla yakın bir ilişki kuramamaktan kaynaklandığını öğrenmek, homo-erotik eğilimlerimi anlamlandırmamı ve kendimi daha iyi tanımamı sağladı. Homoseksüelliğin bir kader olduğunu ve kişinin kendini değiştiremeyeceğini iddia edenlerle karşılaşınca bir damın tepesine çıkıp bu kitapta öğrendiklerimi haykırasım geliyor. Kendinize karşı dürüst olursanız ve mücadele ederseniz başarabilirsiniz. Kitaptaki bilimsel temelli, kolayca anlaşılabilen açıklamalar ve vaka hikâyeleri çok yardımcı oluyor.

 

Erkek Homoseksüeller İçin Onarım Terapisi
Yeni Bir Klinik Yaklaşım isimli 384 sayfadan oluşan kitap ; Joseph Nicolos tarafından yazılmış ve KAKNÜS YAYINLARI yayınevinin 19.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İnsanın Anlam Arayışı ve Din pdf başlıklı makalemizde İnsanın Anlam Arayışı ve Din indir, İnsanın Anlam Arayışı ve Din oku ve İnsanın Anlam Arayışı ve Din pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Erkek Homoseksüeller İçin Onarım Terapisi Yeni Bir Klinik Yaklaşım pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?