Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme pdf

789

Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme pdf

“Ben aslında bu okuma grubuna annem için katılmıştım. Annemi yatıştırabilmek için. Annem öleli çok oldu ama ben hâlâ onu yatıştırmaya çalışıyorum. Martın sonlarından kasımın ortalarına doğru elimi uzatıyorum, annemin sonbaharda iyice zayıflamıs saçına bademyağı sürüyorum, kulağına bir şeyler fısıldıyorum. Gören ninni diye düşünür, dua diye düşünür. Oysa ne ninni ne de dua…”
 
Yüze doğum lekesi gibi yerleşmiş bir gülümseme, neyi saklar? Bir eşelek gibi kalakalmanın hüznünü bilmeyene, onu anlatabilir misiniz? Yalnızlığın ucunu sivriltmek, bir kısır döngüyü kusursuz kılar mı? Eşyanın kurduğu mahkeme, hangi hatıraya adil olabilir? Bahsettiğini görülmez, anlaşılmaz kılan, seyrelten cümlelerle, birbirimize aslında ne anlatırız? Kendini bulmanın yolu, hep bir başkasından mı geçer?
 
Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme, Barış Bıçakçı’nın barışması zor, idaresi zor, çünkü idraki zor duyguları usulca yokladığı bir öykü demeti.
 

Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme isimli 99 sayfadan oluşan kitap ; Barış Bıçakçı tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 10.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Açık Şehir Kentsel Modernitenin Endişelerini Sergilemek pdf başlıklı makalemizde İstanbul Açık Şehir Kentsel Modernitenin Endişelerini Sergilemek indir, İstanbul Açık Şehir Kentsel Modernitenin Endişelerini Sergilemek oku ve İstanbul Açık Şehir Kentsel Modernitenin Endişelerini Sergilemek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?