Çocuklukta Sosyal ve Duygusal Öğrenme pdf

789

Çocuklukta Sosyal ve Duygusal Öğrenme pdf

Sosyal ve Duygusal Öğrenme konusunda Türkiye’de bir ilk olan bu kitap, eğitimin tüm bileşenlerine hitap eden bilgilendirici bir çerçeve sunmak üzere hazırlanmış temel bir rehberdir. Günümüzde, eğitim bütünsel bir sistem bakış açısı ile ele alınıyor. Çocuk, ebeveyn, öğretmen ve yönetici iş birliği ile tüm okul yaklaşımı öncelikli kılınıyor. Kitapta tüm bu bileşenlerin faydalanabileceği içerik ve yöntem zenginliğini bulacaksınız.
 
Okullarda sosyal ve duygusal öğrenmenin yer alabilmesi için ebeveynlerin bu konuya önem vermesi ve talepte bulunması önemli. Öyleyse öncelikle ebeveynlere sosyal ve duygusal öğrenmenin faydalarını anlatmak gerekir. Kitabımız önce ebeveynlere sesleniyor. Öğretmenler bu çemberin diğer halkası. Öğretmenlerin sosyal ve duygusal öğrenme algıları ve bilgileri ile birlikte uygulama örnekleri ele alınıyor. Öğretmen olmaya hazırlanan öğrenciler de unutulmadan, bu teknikler incelikle sıralanıyor. Öğretmenlerin etkili modelleri seçmesi ve uygulaması için anahtar niteliği taşıyan örnekler veriliyor. Okul kültürü ve ikliminin oluşmasında önder rol üstlenen okul yöneticileri de kitapta ihmal edilmiyor. Temel yöneticilik becerileri ile sosyal duygusal öğrenme arasındaki benzerlikler gösterilerek, yöneticilere ilham veriliyor. Ölçme, araştırma ve geliştirme ayağı ile sosyal ve duygusal öğrenme alanında çalışan araştırmacılara kaynak kitap olma özelliğine sahip. Sosyal ve duygusal öğrenmenin okul dışında, alternatif öğrenme ortamlarında yer alabilmesi için bilinçli farkındalık, doğa ve oyun konularıyla bağlantısının kurulması kitabın her kesimden okuyucuya hitap edebilmesini sağlıyor.
 
Yazarların büyük titizlikle ve çok uzun bir sürece yayarak hazırlayıp kitaplaştırdıkları bu eserin, ülkemizde bir başucu kaynağı ve sosyal ve duygusal öğrenme alanında kült kitap olacağını düşünüyoruz. Ne yapıyorsak çocukların iyiliği ve güzelliği için yapıyoruz.
 
Yazılarıyla Kitaba Katkı Veren Yazarlarımız: Beyhan Ataş – Büşra Gündeş – Elif Kevser Dereli Özengen –  Elif Zeynep Özbey – Esra Özkara – Fetiye Erbil – Feyza Yeliz Bayındır – Gülen Şahin – Hatice Kılavuz Doğan –  Hatice Sapmaz – Kevser Çeliker Cengiz – Leman İşbitiren – Merve  Özgünlü  
 
 

Çocuklukta Sosyal ve Duygusal Öğrenme isimli 488 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve YENİ İNSAN YAYINEVİ yayınevinin 10.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Zeyart Okuma Yazma Yöntemi Öğretmen Kitabı pdf oku başlıklı makalemizde Zeyart Okuma Yazma Yöntemi Öğretmen Kitabı pdf oku e-book indir, Zeyart Okuma Yazma Yöntemi Öğretmen Kitabı pdf oku ebook indir ve Zeyart Okuma Yazma Yöntemi Öğretmen Kitabı pdf oku ebook oku hakkında bilgiler verilmektedir.


Çocuklukta Sosyal ve Duygusal Öğrenme pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?