Can Dostlar pdf

789

Can Dostlar pdf

Yılan ile Kertenkele kitabıyla tanıdığımız Yeni Zelanda çocuk edebiyatının sevilen yazarı Joy Cowley’den yine gülmekten kırılacağınız çağdaş bir Ezop masalı; nesilden nesile aktarılacak klasik bir öykü.
 
Kertenkele ile Yılan yürünüş dedikleri sabah gezintisinden pek keyif alıyordu. “Yürüyüş yapalım mı?” diye sormuştu bir keresinde Kertenkele. “Ben yürümem,” demişti Yılan. “Ben sürünmek için yaratılmışım.” “O zaman yürüyüş ile sürünüş arası bir sözcük bulmalıyız,” demişti Kertenkele. “Yürünüş nasıl sence?”
 
En yakın arkadaşınız yürüyor, siz de sürünüyorsanız birlikte yapabileceğiniz en güzel şey yürünüştür! Joy Cowley, birbirinden çok farklı iki arkadaşın, iki zıt karakterin; ele avuca sığmayan Kertenkele ile soğukkanlı Yılan’ın maceralarını anlatmaya devam ediyor. İki şapşal gevezenin mizahla yoğrulmuş öykülerini okurken hem gülmekten kırılacaksınız hem de çöl sakinlerinin yaşamına konuk olacak, onları yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.
 

Can Dostlar isimli 32 sayfadan oluşan kitap ; Joy Cowley tarafından yazılmış ve KURALDIŞI YAYINLARI yayınevinin 10.12.2020 tarihinde yayımlanmıştır.


Can Dostlar pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?