Bir Başka Düğün Gecesi pdf

789

Bir Başka Düğün Gecesi pdf

Bir Başka Düğün Gecesi farklı sınıftan iki ailenin hayatının çakışmasını ve Menekşe’nin başına gelenleri konu alıyor. Eril tahakkümün boyunduruğundaki bir toplumda meydana gelen ve büyük bir travma etrafında dönen olayları, değişen, parçalanan hayatları, hesaplaşmaları ve her şeye rağmen yeni başlangıçlar yapma cesareti bulanları anlatıyor.
İnsan psikolojisinin derinliklerine, travmalara, şüphelere, toplumsal ideallere ayna tutarak toplumca göz ardı edilen bir hikâyeyi aktarıyor Erendiz Atasü; alıkonulma, sırt çevirme ve vicdan azabını; çaresizlik, güvensizlik ve edilgenlik gibi zor durumları irdeliyor bu çarpıcı romanında. Dahası günün çetin gerçeklerine Bir Düğün Gecesi’nin merceğinden bakarak, modern edebiyatımızın bu başyapıtına bir saygı duruşunda bulunuyor.
Edebiyatta 40. yılını dolduran Erendiz Atasü, Bir Başka Düğün Gecesi’yle yazın dünyamızdaki yerini pekiştiriyor.
 
#örüntülühayatlar #şiddet #eriltahakküm #toplumsaluçurumlar #sınıfayrımı #entrika #psikolojikinceleme
 

Bir Başka Düğün Gecesi isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; Erendiz Atasü tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 14.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tess pdf başlıklı makalemizde Tess indir, Tess oku ve Tess pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir Başka Düğün Gecesi pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?