• Anasayfa
  • Genel
  • Beyniniz Bir Süperstar İnsan Zihninin Sırlarının Kilidini Açmak pdf

Beyniniz Bir Süperstar İnsan Zihninin Sırlarının Kilidini Açmak pdf

789

Beyniniz Bir Süperstar İnsan Zihninin Sırlarının Kilidini Açmak pdf

Beyin neden böyle çalışır? Belirli yiyecekleri yemek hafızanızı güçlendirebilir mi?
Beyninizin kullanmadığınız kısımlarını aktive edebilir misiniz? Gülümseyerek mutluluk hissi yaratabilir misiniz? Özgür irade nedir ve ona gerçekten sahip miyiz?
Bu büyük sorular ve daha fazlası, en harika, gizemli ve yeri doldurulamaz organınızın tüm sırlarını ortaya çıkarmak için araştırılıyor. Sizi siz yapan beyninizdir, kişiliğinizin ve zekanızın köküdür. Dil öğrenir, anılar yaratır ve karmaşık kalıpları yorumlar. Ancak aynı zamanda kötü kararlarınızdan da sorumludur ve bağımlılık yapan davranışları ödüllendirir.
Nörobilimci Dr. Kaja Nordengen, Beyniniz Bir Süperstar’da büyüleyici ayrıntılara -hem nöronlar, sinapslar ve serebral korteks ile fiziksel olarak nasıl yapılandırıldığı hem de daha soyut bir düzeyde nasıl çalıştığı- girerek beynin nasıl çalıştığını, aşık olduğumuzda neler olduğundan benlik duygumuzu nerede bulduğumuza kadar her şeyi bir bir anlatıyor.
 

Beyniniz Bir Süperstar
İnsan Zihninin Sırlarının Kilidini Açmak isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; Kaja Nordengen tarafından yazılmış ve BUTİK YAYINCILIK yayınevinin 16.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.


Beyniniz Bir Süperstar İnsan Zihninin Sırlarının Kilidini Açmak pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?