• Anasayfa
  • Edebiyat
  • Babür İmparatorluğu: Kuzeyden Gelen Akıncılar (Babür İmparatorluğu Serisi 1) pdf

Babür İmparatorluğu: Kuzeyden Gelen Akıncılar (Babür İmparatorluğu Serisi 1) pdf

789

Babür İmparatorluğu: Kuzeyden Gelen Akıncılar (Babür İmparatorluğu Serisi 1) pdf

ACIMASIZ ORDULARIN YAKIP YIKTIĞI BİR DÜNYADA
GENÇ BİR KRAL HAYATTA KALMAYA ÇALIŞIYOR
 
1494 yılında, Fergana hükümdarının sıra dışı bir kaza sonucu öldüğü zamandayız. Kralın tek oğlu Babür, içinden çıkılması imkânsız gibi gözüken bir durumla karşı karşıya kalır. Fetihleriyle Delhi’den Akdeniz’e, İran’dan İdil Nehri’nin kıyısındaki ıssız topraklara kadar dünyanın çehresini değiştiren efsanevi atası Timurlenk’in izinden gitmeye kararlıdır. Ancak kendisi bir krallığı yönetmek için çok gençtir.
 
Babür İmparatorluğu serisinin ilk kitabı, Hindistan’ın Babür hükümdarlarının yükselişlerinin ve çöküşlerinin günlüğünü tutuyor ve buna Orta Asya’nın göbeğinde dünyanın en büyük hanedanlarından birini kuran Babürşah’la başlıyor.
 
 
“Korkunç ama görkemli bir çağda geçen, otantik tarihî karakterlerle ve nefes kesici çarpışmalarla dolu, son derece sürükleyici bir anlatı. Üslubu da en az anlatılan olaylar kadar merak uyandırıcı ve her sayfayı hevesle çevirmemi sağladı.”
Wilbur Smith
 
“Rutherford’un, Babür İmparatorluğu’nun yabani topraklarında geçen bu görkemli ve kapsamlı serüveni harika bir serinin başlangıcı… Yazar Babür’de hakiki kahramanlığı tetikleyen tüm kusurlara, yanılgı ve talihsizliklere sahip, yaşayan bir kahraman bulmuş. Nefes kesici bir çalışma.”
Manda Scott, Boudica serisinin yazarı
 
Kuzeyden Gelen Akıncılar, dünyanın en büyük imparatorluklarından birinin altın çağı boyunca heyecanla, coşkulu bir biçimde dörtnala at sürer gibi okunuyor. Tarihî olaylara ve ince detaylara son derece hâkim olan Alex Rutherford, Babür’ün yükseliş hikâyesini durdurulamaz bir ivmeyle anlatıyor. Eğer ilk cilt sonraki kitapların nasıl olacağının bir göstergesiyse, bu seri okurları fethedecek demektir.”
Nicholas Nicastro
 
“Sürükleyici bir anlatımı var ve Rutherford savaş sahnelerini oldukça canlı bir şekilde anlatıyor.”
Business Standard
 
“Tarihin neredeyse unuttuğu bir hikâyeye tekrar can veren, hızlı ve heyecan verici bir kitap. Rutherford bu karmaşık öyküyü ustalıkla ele almış. Devam kitaplarını dört gözle bekliyorum.”
Michael Curtis Ford
 
“Muhteşem ve kana susamış.”
The Northern Echo
 
“Eğlenceli.”
The Hindustan Times
 
“Merak uyandırıcı bir seri.”
Deccan Herald
 
“Alex Rutherford sonraki romanları için çıtayı yükseltiyor.”
The Daily Mail
 
“Bu kitaplar kısıtlı gerçeklerin canlı betimlemelerle ayrıntılı hâle getirildiği ve hayal gücünün parlak sırmalı kumaşlarıyla bezendiği, çoksatan tarihî kurgu türüne ait.”
The Times of India
 
“İlgi çekici, gayet dengeli bir çalışma… Tarihî ve dramatik olaylara belirli bir sinema filmi, bir televizyon belgeseli tadı katıyor.”
New Delhi
 
“Otantik ve tarihten karakterlerle dolu bu tarihî roman, okura Babür hükümdarlarının vahşi ve acımasız hırslarına kısaca göz atma imkânı sunuyor.”
Deseret News
 
“Oldukça akıcı, Rutherford savaş sahnelerini tüm canlılığıyla ortaya koymuş.”                                                                                          
Business Standard
“Alex Rutherford o dönemi ve o bölgenin tarihini âdeta diriltiyor. Dinamik karakterler, ittifak ve ayrışmaların getirdiği kanlı politikalar gerilimi üst boyuta taşıyor.”                                                                                                                                                                        
US Historical Novel Society
 

Babür İmparatorluğu: Kuzeyden Gelen Akıncılar (Babür İmparatorluğu Serisi 1) isimli 544 sayfadan oluşan kitap ; Alex Rutherford tarafından yazılmış ve PEGASUS YAYINLARI yayınevinin 15.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Otuz Dokuz Basamak (Ciltli) pdf başlıklı makalemizde Otuz Dokuz Basamak (Ciltli) indir, Otuz Dokuz Basamak (Ciltli) oku ve Otuz Dokuz Basamak (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Babür İmparatorluğu: Kuzeyden Gelen Akıncılar (Babür İmparatorluğu Serisi 1) pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?