Anahatlarıyla İslam Akaidi ve Kelama Giriş pdf

789

Anahatlarıyla İslam Akaidi ve Kelama Giriş pdf

(Genişletilmiş Baskı) Hz. Muhammed (A.S) in en son ve en mükemmel din olan İslamiyetin ihtiva ettiği hükümler genellikle üç başlık altında incelenir. 1. İtikadi Hükümler
2. Ameli Hükümle 3. Ahlaki Hükümler
Bunlardan itikadi olanlarıyla Akaid ve Kelam ilmi, ameli olanlarıyla Fıkıh ve İslam Hukuku ilmi ahlaki olanlarıyla da Tasavvuf ve Ahlak ilmi ilgilenir. Buna göre Akaid veya Kelam ilmi, İslam Dininin itikad (iman) konularıyla alakalan ilmin adı olmaktadır.
Temel İslami ilimlerin en önde gelenlerinden biri olan Akaid ve Kelam ilminin tarihi gelişimi ve kaynak eserleri ile, İslamın iman esasları konusunda yeterli ve tatmin edici bilgi verme gayesini edindik bu çalışmada.
 

Anahatlarıyla İslam Akaidi ve Kelama Giriş isimli 495 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. A. Saim Kılavuz tarafından yazılmış ve ENSAR NEŞRİYAT yayınevinin 11.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kelam İlmine Giriş pdf başlıklı makalemizde Kelam İlmine Giriş indir, Kelam İlmine Giriş oku ve Kelam İlmine Giriş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Anahatlarıyla İslam Akaidi ve Kelama Giriş pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?