Alice pdf

789

Alice pdf

Çağdaş edebiyatın en ilginç ve gizemli karakterlerinden Alice’in bütün maceraları ilk kez açıklamalı notlarıyla bir arada. Yalnızca edebiyatseverlere değil, araştırmacılara, ailelere ve çocuklara da hitap eden bu çalışma, Lewis Carroll uzmanı Martin Gardner’ın detaylı açıklamalarıyla karşımızda.
Yıllarca Scientific American dergisinin bulmaca editörlüğünü yapan Gardner, Alice kitaplarındaki bilmeceleri, şifreleri, kelime oyunlarını ve gizli mesajları deşifre ediyor…
Bu ciltte, daha önce hiç yayınlanmamış bir Alice hikâyesinin yanı sıra, Alice kitaplarının ilk basımının illüstratörü John Tenniel’ın şaşırtıcı çizimleri de bulunuyor.
 
Martin Gardner’ın bu titiz çalışması, Lewis Carroll’ın başyapıtının sırlarını çözerek, Alice’in James Joyce’tan Vladimir Nabokov’a, pek çok yazarı nasıl derinden etkilediğini de aydınlatıyor.
 
Alice kitapları, yalnızca çocuklar için değildir, onlar bizim okurken çocuk olduğumuz biricik kitaplardır.”
Virginia Woolf

 

Alice isimli 312 sayfadan oluşan kitap ; Didem Ünal tarafından yazılmış ve EVEREST YAYINLARI yayınevinin 06.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gülhisarlı Terziler pdf başlıklı makalemizde Gülhisarlı Terziler indir, Gülhisarlı Terziler oku ve Gülhisarlı Terziler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Alice pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?